Zastanawiasz się, czy to już odpowiednia pora, abyś skorzystał z konsultacji u dietetyka? Od pewnego czasu planujesz udać się do specjalisty od żywienia, ale cały czas się wahasz? Niesłusznie. Podpowiadamy, kiedy jest najlepszy moment, aby udać się na konsultację dietetyczną.

Jeśli czujesz, że Twoje menu nie jest najlepsze i zauważasz, że powoli odbija się to na Twoim zdrowiu, to zdecydowanie jest coś nie tak. Najczęstsze objawy, świadczące o tym, że Twoje menu jest nieprawidłowo skomponowane, to zmęczenie, senność, brak koncentracji, pogorszona pamięć, osłabienie mięśni, problemy z trawieniem, bóle głowy, bezsenność, rozdrażnienie, nieustanny głód lub brak apetytu. Jeśli dokuczają Ci te objawy, nie musisz to oznaczać niczego złego.

Czasem wystarczy po prostu nieco zmodyfikować swoje menu, aby Twój organizm zaczął funkcjonować prawidłowo. Błędnie skomponowana dieta skutkuje nie tylko otyłością, nadwagą lub anemią, ale też niedoborami, które mogą mieć poważne konsekwencje. Jeśli dotychczas nie przywiązywałeś zbyt wiele uwagi do swojej diety, postaraj się zmienić podejście. Wyobraź sobie, że Twoje ciało to samochód, a Twoja dieta to paliwa. Bez benzyny żaden samochód daleko nie zajedzie, a na słabej benzynie będzie szwankował, prawda? Tak samo jest z ludzkim organizmem. Jeśli dostarczymy mu dobrej jakości pożywienie, dba on o nasze dobre samopoczucie oraz o to, aby w ciągu dnia nie zabrakło nam energii. Dlatego jeśli czujesz, że powoli opadasz z sił, a Twoje menu nie należy do najlepszych i możesz to stwierdzić nawet jako żywieniowy laik, to powinieneś czym prędzej udać się na konsultację do dietetyka! On podpowie Ci, jak powinna wyglądać Twoja dieta, abyś poczuł się zdrowo!