Wiele osób, szczególnie tych, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportem, zastanawia się, jak powinna wyglądać prawidłowa suplementacja. W tym przypadku nie warto posiłkować się radami innych czy przypadkowo zgromadzoną wiedzą. Takie postępowanie może spowodować, że suplementacja będzie całkowicie nieskuteczna, a Ty będziesz odczuwał coraz większą frustrację – jak to, stosuję suplementy już trzeci miesiąc, a nie daje żadnych efektów?

Jeśli Twoja wiedza o odpowiedniej suplementacji sportowej nie jest zbyt duża, warto przynajmniej raz skorzystać ze specjalistycznej konsultacji. Doświadczony trener i dietetyk doradzi Ci nie tylko, jakie suplementy są adekwatne dla potrzeb Twojego organizmu i jaką dietę i treningi powinieneś stosować, to pomoże Ci również określić cele, które będziesz mógł osiągnąć. Specjalista ma ogromną wiedzę na temat suplementacji, dlatego korzystając z takiej konsultacji zyskasz pewność, że stosowane przez Ciebie suplementy diety pozwolą Ci osiągnąć jeszcze lepsze efekty. Tego typu konsultacje warto powtarzać, przynajmniej co kilka miesięcy, ponieważ wraz ze zmianą sylwetki czy rozwojem masy mięśniowej, potrzeby Twojego organizmu zmieniają się. Samodzielne zmienianie suplementów lub zwiększanie dawek może być niestety niebezpieczne.

Błędy w suplementacji dotyczą również doświadczonych kulturystów. Jeśli ćwiczysz od kilku lat i wybierasz suplementy na własną rękę, warto przynajmniej raz skonsultować Twój plan suplementacyjny z doświadczonym specjalistą. Być może pomoże Ci wprowadzić choćby niewielkie modyfikacje w suplementacji, które pozwolą czerpać Ci z niej o wiele więcej?