Czujesz, że Twoja dieta nie jest idealna, ale jednocześnie nie masz dość wiedzy, aby samodzielnie prawidłowo ją skomponować? Doskonałym sposobem na to, aby Twoje menu było idealną odpowiedzią na potrzeby Twojego organizmu jest skorzystanie z konsultacji dietetycznej. Specjalista podpowie Ci, jak powinien wyglądać Twój jadłospis, abyś mógł cieszyć się doskonałym samopoczuciem.

Jak wygląda konsultacja dietetyczna? Przede wszystkim dietetyk będzie chciał dowiedzieć się wszystkiego na Twój temat. Sprawdzi Twoją wagę, wzrost, dowie się, jaka jest Twoja aktywność fizyczna, czy cierpisz na jakieś choroby przewlekłe i czy masz alergie pokarmowe. Następnie przeprowadzi wywiad na temat Twojego obecnego sposobu odżywiania. Uwzględniając Twoje upodobania kulinarne dietetyk przygotuje Ci przykładowe menu na jakiś okres, z którego będziesz mógł korzystać. Nie obawiaj się, że menu od dietetyka będzie zawierało jedynie sałatę – dobry dietetyk bierze pod uwagę to, jakie produkty lubisz i wprowadza je do Twojej diety w zdrowej wersji. Zdziwisz się, ale frytki lub pizza też mogą być zdrowe! Wystarczy zmienić ziemniaki na bataty lub marchew, a ciasto i ser w pizzy na bardziej zdrowe zamienniki. Dietetyk weźmie pod uwagę również Twoją aktywność fizyczną – nawet jeśli bardzo intensywnie trenujesz sporty siłowe, dopasuje on ilość białka i węglowodanów w Twojej diecie tak, aby Twoje mięśnie i siła mogły szybko rosnąć.

Pamiętaj, że dietetyk weźmie pod uwagę również zasobność Twojego portfela. Czasy, kiedy w menu od dietetyka znajdowało się jedynie awokado, ekologiczne mięso bez dodatków, jaja z przepiórek i kawior, dawno minęły. Dziś diety są konstruowane w taki sposób, aby zakupione produkty wystarczyły Ci na kilka dni. Nie zwlekaj i zadbaj o to, aby Twój organizm otrzymał z pożywieniem wszystko to, czego potrzebuje!